Main menu

Chiropraktyka

chiropraktyka2
Chiropraktyka to jeden z rodzajów terapii manualnej, która służy między innymi do usprawniania stawów kręgosłupa i kończyn, przywracania równowagi mięśniowej oraz odtwarzania prawidłowej funkcji napięć nerwów czaszkowych i obwodowych. Istnieje wiele odmian chiropraktyki, ponieważ wykładana jest i rozwijana w wielu szkołach i placówkach na całym świecie – niektóre techniki chiropraktyczne, poprzez oddziaływanie na aparat ruchu, mogą służyć nawet do pobudzenia wrodzonej możliwości do samoregulacji całego organizmu.

Dowiedz się więcej o szczegółowych odmianach chiropraktyki:

Zapraszamy!

Kinezyterapia

Kinezyterapia to gimnastyka lecznicza – dziedzina fizjoterapii, która opiera się na ćwiczeniach ruchowych, które mają korzystny wpływ na prawidłowe działanie całego organizmu.

Zapraszamy do skorzystania z różnych odmian kinezyterapii:

 • ćwiczeń indywidualnych lub grupowych (pilates, ćwiczenia na bieżni, rowerze treningowym, stepperze),
 • ćwiczeń z wykorzystaniem taśm Thera-Band, piłek do rehabilitacji i trenażerów równowagi,
 • ćwiczeń usprawniających, takich jak stretching, głęboka stabilizacja, Mc Kenzie, czy PNF,
 • portu wibracyjnego,
 • wyciągu stałego, pulsacyjnego,
 • UGUL (Uniwersalnego Gabinetu Usprawniania Leczniczego).

 

Osteopatia

System diagnozy i leczenia świetnie sprawdzający się w przypadku niejasnego pochodzenia bólów i schorzeń całego ciała. Polega na delikatnym uruchomieniu tkanek i wykonywaniu odpowiednich ruchów. Z zachowaniem rytmu i sekwencji obwodzenia, osteopata może badać, diagnozować oraz leczyć schorzenia układu mięśniowego, nerwowego, czy zaburzenia narządów wewnętrznych.

Dowiedz się więcej o różnych odmianach osteopatii!

Zimnolecznictwo

Zimnolecznictwo to rodzaj termoterapii polegający na odbieraniu organizmowi ciepła w celach leczniczych. W poznańskiej klinice rehabilitacji proponujemy Państwu zimnolecznictwo w postaci krioterapiiz zastosowaniem aparatu „Cryo-5” Zimmer Elektromedizin, który służy do leczenia m.in. obrzęków, ostrych urazów oraz bólu przewlekłego stawów i kręgosłupa.

Ciepłolecznictwo

masaż leczniczy poznań centrum rehabilitacji poznańCiepłolecznictwo to zabiegi, podczas których organizmowi dostarczane jest ciepło łagodzące ból i rozluźniające mięśnie. Oferujemy ciepłolecznictwo z wykorzystaniem aparatu SOLLUX, który oddziałuje na tkanki poprzez działanie promieniowania podczerwonego. Ta forma termoterapii może być również zabiegiem przygotowującym do ćwiczeń lub masaży rehabilitacyjnych.

Hydroterapia

Zapraszamy na zabiegi hydroterapii w Poznaniu.

Masaże wodne znakomicie wpływają na układ krążenia, układ nerwowy oraz ogólnie dobry stan zdrowia organizmu.

Oferujemy:

 • masaże podwodne całego ciała – z użyciem komfortowej wanny medycznej,
 • masaże wirowe kończyn dolnych i górnych,
 • kąpiele perełkowe na bazie wód leczniczych,
 • kąpiele czterokomorowe zmiennocieplne,
 • kąpiele czterokomorowe elektryczno-wodne.

 

Laseroterapia

Laseroterapia biostymulacyjna, którą oferujemy w poznańskim centrum rehabilitacji, to zabiegi zachowawcze z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego lub czerwonego, które ma korzystny wpływ na pracę narządu ruchu, terapię schorzeń ortopedycznych i może przyspieszać gojenie tkanek po zabiegach chirurgicznych.

Dysponujemy laserem biostymulacyjnym dwusondowym ze skanerem oraz z możliwością wykorzystania promieniowania podczerwonego, czerwonego lub przełączenia się na pracę synchroniczną.

Elektroterapia

masaż leczniczy poznań centrum rehabilitacji poznańElektroterapię proponujemy pacjentom cierpiącym na bóle i drętwienia mięśni, kończyn, odnerwienia, zaniki mięśniowe lub osobom po udarze, albo zmagającym się ze zwyrodnieniami, dyskopatią, rwą kulszową itp.

Istnieje wiele odmian terapii z zastosowaniem prądów leczniczych. Wykorzystujemy między innymi:

 • prądy interferencyjne
 • prądy TENS
 • prądy wysokonapięciowe
 • prąd galwaniczny stosowany np. do jonoforezy
 • prądy diadynamiczne (DD, MF, DF, LP, CP, RS50, RS100)
 • prądy Trauberta stosowane np. w sprzężeniu z ultradźwiękami
 • prąd stochastyczny
 • prąd Faradaya
 • jonoforezę
 • elektrostymulację mięśni (EST)

Magnetoterapia

klinika rehabilitacji poznań terapia manualna poznańMagnetoterapia to leczenie z wykorzystaniem pulsującego pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Szczególnie polecana pacjentom cierpiącym na opóźnienie zrostu kostnego po złamaniach i miejscowe zaburzenia krążenia, lub mającym problemy ortopedyczne i reumatologiczne. Dysponujemy aparatem do magnetoterapii z aplikatorami cewkowymi Alphatron i Magnetronik.

Ultradźwięki

Oferujemy leczenie za pomocą fal ultradźwiękowych – sonoforezę, która ma szczególne zastosowanie w leczeniu naderwanych mięśni i ścięgien. Polega na wprowadzaniu w głąb skóry odpowiednio dobranych do potrzeb organizmu substancji czynnych – dzieje się to dzięki przenikaniu w głąb tkanki skórnej ciepła produkowanego przez ultradźwięki.

Masaż leczniczy

fizjoterapia poznań leczenie kręgosłupa poznańZapraszamy na masaż leczniczy w Poznaniu.

Terapia z profesjonalnym masażem wykonywanym przez fizjoterapeutę może zdziałać prawdziwe cuda. Nie tylko wywołuje uczucie odprężenia, ale także korzystnie wpływa na kondycję mięśni, stawów, kręgosłupa oraz układu nerwowego. Przede wszystkim łagodzi ból oraz poprawia krążenie, co wspomoże leczenie rehabilitacyjne.